
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 % |
| Length | 2.92 mm |
| Width | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 15 ppm/°C |
| Height | 1.22 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Output Current | 12 mA |
| Output Voltage | 10 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Output Current | 12 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Max Input Voltage | 15 V |
| Reference Type | Adjustable, Shunt |
| Cathode Current | 80 µA |
| Min Output Voltage | 1.233 V |
| Nominal Input Voltage | 10 V |
| Max Output Voltage | 10 V |
| Shunt Current | 12 mA |
| Initial Accuracy | 0.2 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 177
Distributors
pcbx
Unit Price$1.25760
Ext.Price$1.25760
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.25760 | $1.25760 |
| 10 | $0.93273 | $9.32730 |
| 25 | $0.85151 | $21.28775 |
| 50 | $0.84205 | $42.10250 |
| 100 | $0.83270 | $83.27000 |
| 300 | $0.68546 | $205.63800 |
| 500 | $0.56426 | $282.13000 |
| 1000 | $0.54373 | $543.73000 |
| 3000 | $0.53250 | $1597.50000 |
| 5000 | $0.52150 | $2607.50000 |
